Дома Фудбал Модриќ бесен на Анчелоти шутираше на клупата🎥

Модриќ бесен на Анчелоти шутираше на клупата🎥

Плејмејкерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ се врати на терените, но не беше среќен поради замената на мечот против Бетис.

По голот на Бетис за 1-1, тренерот Карло Анчелоти го замени Модриќ кој се налути и почна да шутира шишиња.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Оваа реакција на Модриќ е резултат на неочекуваниот потег на италијанскиот тренер кој се правда дека не ја видел ситуацијата.

„Не ја видов ситуацијата, не знам дали Модриќ бил нервозен. Ќе кажам дека ова е добар натпревар за двете страни. Примивме гол кога имавме се под контрола, но Бетис заслужи да избегне пораз“, вели Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…