Дома Трансфер зона Младата ѕвезда на Милан пред трансфер во Бундеслигата

Младата ѕвезда на Милан пред трансфер во Бундеслигата

Милан и Ајнтрахт Франкфурт се блиску до договор за трансфер на младиот Норвежанец, Јанс Петер Хауге.

Хауге минатиот септември пристигна во Милан од Бодо-Глимт за 4 милиони евра и веднаш го покажа својот талент.

Меѓутоа, „росонерите“ имаат други планови и се согласија да го продадат Норвежанецот во Ајнтрахт.

Германскиот клуб за Хауге ќе плати 12 милиони евра, а трансферот со бонуси може да достигне до 15 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан ја „краде“ ѕвездата на Рома

Милан покажува силен интерес за играчот за врска на Рома и италијански репрезентативец, Ло…