Дома Трансфер зона Михтарјан пристигна на прегледи во Милано🎥

Михтарјан пристигна на прегледи во Милано🎥

Хенрих Михтарјан пристигна на лекарски прегледи во Милано и денес треба да го комплетира трансферот во Интер.

Михтарјан пристигнува на „Џузепе Меаца“ како слободен агент откако одби да ја продолжи соработката со Рома и се договори со „нероаѕурите“.

33-годишниот Ерменец ќе потпише двегодишен договор со Интер и годишно ќе заработува 4  милиони евра со вклучени бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…