Дома Македонски спорт Митревски со емотивна порака до Кинтана: Време е да ја направиш најважната одбрана!

Митревски со емотивна порака до Кинтана: Време е да ја направиш најважната одбрана!

Ракометната јавност се уште е во шок од големата несреќа на тренингот на Порто кога голманот Алфредо Кинтана колабираше и веднаш беше пренесен во болница.

Последните информациите говорат дека Кинтана е во вештачка кома и докторите се борат за неговиот живот. Додека тој се бори за живот македонскиот голман Никола Митревски испрати порака на поддршка до својот колега.

„Кинтана, покаќи дека си силен. Време е да ја имаш најважната одбрана во животот“, изјави Митревски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Металург со реми се прости од Лига Европа

Металург со реми против Адема Леон (27:27) ги заврши настапите во Лигата на Европа. Македо…