Дома Останати Ракомет Митревски на пат за Дебрецен, постои шанса да брани утре со Црна Гора!

Митревски на пат за Дебрецен, постои шанса да брани утре со Црна Гора!

Никола Митревски е негативен и на последниот тест, па тој е на пат кон Дебрецен и постои можност да игра утре против Црна Гора.

Mитревски го пропушти првиот натпревар поради позитивниот тест непосредно пред тргнувањето за ЕП. Во претходните денови македонскиот голман направи четири теста, три антиген и еден ПЦР и сите биле негативни.

Денес по пристигнувањето во Дебрецен на Митревски ќе му биде направен нов тест и доколку е негативен нема да има пречки да брани против Црна Гора.

Натпреварот против Црна Гора го играме утре од 18:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Реал има список од шест таленти за апсолутна доминација

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а „Марка“ пишува дека веќе е нап…