Дома Фудбал Германија „Милионерите“ бесни на судијата: Ова е скандалозно!

„Милионерите“ бесни на судијата: Ова е скандалозно!

Борусија Дортмунд загуби со 3:2 од Баерн Минхен, а по натпреварот домаќините јавно го нападнаа судијата, Феликс Цвајер.

Фудбалерите се лути затоа што најголемото германско дерби го судеше арбитар кој во 2005 година земал мито од 300 евра додека работел како асистент во втората германска лига.

Цвајер досуди пенал за Баерн со кој Баварците го постигнаа победничкиот гол за 2:3, а претходно не досуди пенал за „,милионерите“.

„Судењето беше сканалозно, го прашав судијата зошто не отиде да ја погледне снимката, имаше пенал над Ројс, но тој рече дека нема потреба. Беше крајно арогантен. Што очекувате кога му го давате најважниот меч во Германина на судија кој има наместено натпревар“, изјави Халанд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…