Дома Трансфер зона Милинковиќ-Савиќ може да се врати во Серија А

Милинковиќ-Савиќ може да се врати во Серија А

Милинковиќ-Савиќ минатото лето беше еден од најбараните играчи за врска во Европа, но тој реши кариерата да ја продолжи во Саудиска Арабија.

Милинковиќ-Савиќ, сепак, по една година помината во С. Арабија сака да се врати во Европа и да заигра во Серија А каде што претходно го носеше дресот на Лацио.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Италијанските медиуми пишуваат дека српскиот интернационалец во јуни ќе потпише договор со Јувентус, кој го посакуваше уште минатото лето.

Србинот не е задоволен од животот во Арабија, па е спремен да прифати помала плата за да се врати во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…