Дома Македонски спорт Мак фудбал Милевски: Не ги коментирам пеналите, задоволен сум од играта

Милевски: Не ги коментирам пеналите, задоволен сум од играта

Селекторот Благоја Милевски не сакаше да коментира за судењето, иако беше очигледно дека Чешка победи со два сомнителни пенали.

„Не би сакал да ги коментирам пеналите. Тоа е работа на судиите и на ВАР. околу моите впечатоци од мечот, честитки за моите момци, посебно за второто полувреме. Имавме некои корекции кои ги направивме на полувремето во кое не функциониравме како што треба. Жалам што не почнавме да играме малку порано на таков начин, ни недостига малку поголема самодовербата со топката во нога“.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


„Играта на Чешка се базира на трка и на сила и на тоа требаше да одговориме. Во поголемиот дел од мечот сум задоволен како го направивме тоа, но кога ја имавме топката, требаше да бидеме малку похрабри“, изјави Милевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ЕХФ ја израдува Битола: Еурофарм Пелистер и наредната сезона ќе игра во ЛШ!

Maкедонскиот шампион Еурофарм Пелистер и наредната сезона ќе биде де лод Лигата на Шампион…