Дома Трансфер зона Милан ја дозна цената која треба да ја плати за Ребиќ

Милан ја дозна цената која треба да ја плати за Ребиќ

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан донел одлука да го откупи Анте Ребиќ на крајот на сезоната.

Хрватскиот репрезентативец пристигна минатото лето на двегодишна позајмица од Ајнтрахт Франкфурт, а Милан во замена го испрати Андре Силва во Германија.

Двата трансфери се разделени, па Милан ќе има шанса да го откупи Ребиќ, без разлика на трансферот на Португалецот.

Ребиќ во последно време се претвори во клучен играч за „росонерите“ и само од почетокот на 2020 година постигна седум гола, па Милан одлучи да го откупи.

„Росонерите“ веќе почнале преговори со Ајнтрахт Франкфурт и ја дознале цената за Хрватот. Имено, гермнаскиот клуб за неговата слобода бара 40 милиони евра, а 40% од таа сума ќе заврши во Фиорентина, од каде Ребиќ се пресели во Ајнтрахт.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ му нуди богатство на Кулибали

Пари Сент Жермен е силно заинтересиран за дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали и спрема…