Дома Трансфер зона Милан тргнува по ѕвездата на Лацио

Милан тргнува по ѕвездата на Лацио

Милан се вклучи во трката за потписот на  ѕвездата на Лацио, Филипе Андерсон, пренесуваат италијанските медиуми.

Имено, договорот на Филипе Андресон со Лацио истекува на крајот на сезоната и нема најави за негово продолжување.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Јувентус од поодамна покажува инетрес за Бразилецот, а сега во трката за неговиот потпис се вклучи и Милан.

30-годишниот Бразилец игра одлична сезона, а во Милан веруваат дека би бил идеална алтернатива за Леоа во нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …