Дома Трансфер зона Милан тргнува по Мемфис Депај

Милан тргнува по Мемфис Депај

Мемфис Депај би можел кариерата да ја продолжи во Серија А во дресот на Милан, пренесуваат италијанските медиуми.

Новинарот Џанлука Ди Марцио, сериозен интерес за Депај покажал Милан, односно новиот тренер Паоло Фонсека.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Милан е во потрага по квалитетен напаѓач па гледа одлична можност да го донесе Депај без обештетување.

Депај по завршувањето на Европското првенство нема да се врати во Атлетико Мадрид. Тој е слободен играч и за него интерес покажуваат неколку клубови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…