Дома Фудбал Останато Милан со пресврт до победа против Селтик 🎥

Милан со пресврт до победа против Селтик 🎥

Националниот стадион во Тирана ќе биде домаќин на првото финале во Лигата на Европа, соопшти УЕФА.

Ова натпреварување ќе почне следната сезона како трето по ранг клупско натпреварување во Европа, зад Лигата на шампионите и Лигата на Европа.

Тимови од сите 55 земји членки на УЕФА ќе се натпреваруваат во Лигата на конференции и иќе имаат квалификациони рунди, групна фаза со 32 тима и нокаут фаза.

Шампионот од Лигата на конференции ќе избори место во Лигата на Европа која во наредната сезона ќе се намали од 48 на 32 на тима.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…