Дома Трансфер зона Милан се засилува со Чилеанец

Милан се засилува со Чилеанец


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Милан испратил понуда за чилеанскиот талент Дарио Осорио и почнал преговори за негов трансфер.

Осорио е крилен напаѓач и оваа сезона блеска во дресот на Универзитат де Чиле, а Милан сака да го комплетира трансферот до крајот на преодниот рок.

Има само 19 години и во својата прва сезона веќе постигна 7 гола на 20 меча во чилеанската лига, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Италијанските медиуми пренесуваат дека „росонерите“ испратиле понуда од 5 милиони евра плус 1 милион како бонус за потписот на Осорио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …