Дома Трансфер зона Милан се засилува од Мадрид бесплатно

Милан се засилува од Мадрид бесплатно


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Милан на лето сака да се засили со плејмејкерот на Реал Мадрид, Дани Себаљос, пренесуваат италијанските медиуми.

За Себаљос повеќе нема место во Реал Мадрид и на лето ќе си замине од клубот како слободен агент.

Милан бара засилување за средниот ред, а Пиоли верува дека Шпанцеот иделано ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Малдини веќе стапил во контакт со неговиот агент и е спремен да понуди 4-годишен договор за Шпанецот.

Милан сака да ја победи конкуренцијата и што побрзо да постигне договор со шпанскиот плејмејкер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…