Дома Трансфер зона Милан почна преговори со ѕвездата на Салцбург

Милан почна преговори со ѕвездата на Салцбург


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Приоритет на Милан на крајот на сезоната ќе биде доведување на врвен напаѓач, пренесуваат италијанските медиуми.

Жиру е во поодминати години, Ориги не го оправда очекувањата, па Малдини сака да доведе млад и перскептивен напаѓач.

Главна цел е младиот напаѓач на Салцбург, Ноа Окафор, кој го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Швајцарскиот репрезентативец на лето ќе влезе во последната сезона од договорот, па Салцбург е спремен да го пушти за 20 милиони евра.

Милан сака да ја победи конкуренцијата и веќе започнал преговори со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тухел го „краде“ Даклан Рајс пред носот на премиерлигашите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец, …