Дома Топ вести Милан почна преговори со ѕвездата на Бриж

Милан почна преговори со ѕвездата на Бриж

Италијанскиот гигант Милан започнал преговори за 22-годишниот играч на Клуб Бриж, Ноа Ланг.

Ланг, од почетокот на сезоната, настапил на 10 натпревари, постигнал три гола и забележал четири асистенции, а медиумите тврдат дека трансферот може да се реализира во јануари.

Според медиумите, Клуб Бриж нема да се противи на трансферот, доколку Милан плати за Ланг 40 милиони евра.

Италијанскиот гигант веќе започнал преговори со агентот на Холанѓанецот и сака да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рудигер заминува од Челзи и станува најплатен дефанзивец во светот

Антонио Рудиер најверојатно ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната, а наскоро и официја…