Дома Трансфер зона Милан почна преговори со Ковачиќ

Милан почна преговори со Ковачиќ

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан покажува силен интерес за хрватскиот репрезентативец, Матео Ковачиќ.

Според најавите „сините“ се спремни да го пуштат 28 годишниот Ковачиќ на кого договорот му истекува следното лето, па ова ќе биде последна шанса за продажба.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Челзи го купи Енцо Фернандез во јануари, па јасно е дека минутажата на Ковачиќ додатно ќе се намали, па и тој е спремен да ја промени средината.

Ковачиќ сака да се врати во Серија А, а Малдини веќе имал средба со неговиот агент и почнал преговори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…