Дома Трансфер зона Милан не запира: После Манџукиќ, заврши уште еден голем трансфер

Милан не запира: После Манџукиќ, заврши уште еден голем трансфер

Милан е еден од најактивните клубови на трансфер пазарот и во еден ден „росонерите“ договорија два големи трансфери.

Порано денес беше потврдено дека е постигнат договор со Манџукиќ, но Милан договори уште една засилување, а станува збор за Факијо Томори од Челзи.

„Скај Спорт“ тврди дека работата е завршена до најситни детали и дека Томори дефинитивно ќе се пресели на „Сан Сиро“. 

Младиот дефанзивец ќе пристигне во Милано на позајмица до крајот на сезоната со право на откуп за 30 милиони евра. Се очекува најкасно до вторник да пристигне на прегледи и да го комплетира трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус започна преговори со Депај

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна трансфер цел на Јувентус во летниот преоден …