Дома Топ вести Милан на чекор до големо засилување

Милан на чекор до големо засилување

Приоритет на Милан во зимскиот преоден рок ќе биде доведување на напаѓач, кој ќе може да биде алтернатива за Жиру.

Во летниот преоден рок беше доведен Лука Јовиќ на позајмица, но не ги оправдува очекувањата, па „росонерите“ сакаат да доведат врвен напаѓач.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Прво име на списокот е напаѓачот на Штутгарт, Серу Гираси, кој оваа сезона се промовираше во еден од најефикасните напаѓачи во Европа.

Според информациите на „Скај Германија“ тој во својот договор има откупна клазула од 18.5 милиони евра, која Милан е спремен да ја плати во јануари.

Директорите на Милан отпатувале во Германија каде ќе имаат средба со агентот и самиот фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…