Дома Трансфер зона Милан најде замена за Чалханоглу

Милан најде замена за Чалханоглу

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Милан е силно заинтересиран за ѕвездата на Реал Мадрид, Иско.

Иднината на Хакан Чалханоглу на „Сан Сиро“ е неизвесна, па Милан сака да донсе офанзивен играч за врска, кој е креативен.

Прв на листата желби е Иско, кој е на излезна врата од Реал Мадрид. Шпанскиот плејмејкер е спремен да се пресели на „Сан Сиро“ доколку „росонерите“ изборат пласман во ЛШ.

„Кралевите“ се спремни да го пуштат плејмејкерот за 25 милиони евра, сума која Милан е спремен да ја плати.

Доколку не успеат да го договорат трансферот на Иско, „росонерите“ ќе се насочат кон хрватскиот репрезентативец Никола Власиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе проговори: Морам да ја донесам вистинската одлука

Веќе од поодамна се шпекулира дека Мбапе ова лето ќе го напушти тимот на ПСЖ. Името на мла…