Дома Трансфер зона Милан и Барса го сакаат капитенот на Рома

Милан и Барса го сакаат капитенот на Рома

Барселона и Милан покажуваат силен интерес за играчот за врска на Рома и италијански репрезентативец, Лоренцо Пелегрини.

Куман е во потрага по квалитетен играч за врска, а Пелегрини е на врвот на листата желби.

Пелегрини влегузе во последната година од договорот, но Мурињо не сака да се откаже од него и ќе го убеди да остане.

Ситуацијата внимателно ја следи и Милан, кој исто така покажува сериозен интерес за играчот.

Италијанските медиуми пренесуваат дека „росонерите“ и Каталонците веќе стапиле во контакт со агентот на Пелегрини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…