Дома Трансфер зона Милан започна преговори со Јунајтед за Далот

Милан започна преговори со Јунајтед за Далот

Португалскиот бек Диого Далот минатото лето пристигна во Милан на позајмица од Манчестер Јунајтед.

„Росонерите“ во договорот немаат опција за откуп, но се надеваат дека ќе постигнат договор со „црвените ѓаволи“ за перманентен трансфер.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан започнал преговори со Манчестер Јунајтед и сака да го задржи Далот во своите редови.

„Росонерите“ понудиле едногодишна позајмица со право на откуп следното лето за 18 милиони евра. Самиот фудбалер преферира да остане на „Сан Сиро“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…