Дома Трансфер зона Милан го сака дефанзивецот на Баерн Минхен

Милан го сака дефанзивецот на Баерн Минхен

Милан е силно заинтересиран за десниот бек на Баерн Минхен и марокански репрезентативец, Нусер Мазрауи.

Мазрауи пристигна како големо засилување во Баерн од Ајакс, но не ги оправда во целост очекувањата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Оваа сезона добива мала минутажа па и самиот е спремен да ја промени средината, а Милан сака да ја искористи таквата ситуација.

„Росонерите“ се во потрага по десен бек бидејќи на таа позиција го имаат само Калабрија.

Милан ќе се обиде да го добеде на лето и спрема понуда од 15 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…