Дома Фудбал Италија Милан го „блиндира“ голманот Мењан

Милан го „блиндира“ голманот Мењан

Милан започна преговори со голманот Мајк Мењан за продолжување на договорот, пренесуваат италијанските медиуми.

Мењан е еден од најважните карики во Милан и се етаблираше во еден од најдобрите голмани во Европа.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


27-годишниот голман започа преговори за обновување на договорот со Милан, кој сака да го награди за добрите партии.

Милан му понудил нов договор до 2028 година со зачително зголемување на платата и се очекува Мењан да биде еден од најплатените фудбалери на тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…