Дома Трансфер зона Милан ги започна преговорите за Де Паул

Милан ги започна преговорите за Де Паул

Милан веќе почна да работи на засилувањата за следната сезона, а една од примарните цели на „росонерите“ ќе биде ѕвездата на Удинезе, Родриго де Паул.

Аргентинскиот репрезентативец Родриго де Паул одигра уште една фантастична сезона во Удинезе, па на лето сигурно ќе направи трансфер.

Пиоли смета дека Аргентинецот ќе му го донесе потребниот квалитет на средината на теренот бидејќи Де Паул може да игра на повеќе позиции во средниот ред.

Со оглед на фактот што Чалханоглу најверојатно заминува, Милан смета дека Де Паил ќе биде идеална замена па веќе ги започна преговорите.

Удинезе за слободата на играчот бара 35/40 милиони евра, а Милан сака во договорот да го вклучи Петр Хауге или Даниел Малдини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…