Дома Трансфер зона Миланско дерби за талент на Арсенал

Миланско дерби за талент на Арсенал


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Миланските гиганти Милан и Интер се силно заинтересирани за младиот напаѓач на Арсенал, Фоларин Балогун.

21-годишниот младински репрезентативец на Англија оваа сезона игра на позајмица со Ремс и блеска во Лига 1.

Балогун до сега на 28 настапи постигна 17 гола и 2 асистенции, па покажа дека е еден од најталентираните напаѓачи во Европа.

Тој на лето ќе се врати во Арсенал и има договор до 2025 година со „топџиите“, но јасно е дека нема да има голема минутажа на „Емирати“.

Тоа сакаат да го искористат миланските гиганти и да го доведат во своите редови, па веќе спремиле понуда од 25 милиони евра.

Коментари
  • Позната примарната трансфер цел на Милан

    Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан е силно заинтересиран …
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан ја сака младата француска ѕвезда

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан е силно заинтересиран …