Дома Трансфер зона Миланско дерби за новата аргентинска ѕвезда

Миланско дерби за новата аргентинска ѕвезда


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Миланските гиганти Милан и Интер се силно заинтересирани за младиот аргентински напаѓач, Матео Ретеги.

23-годишниот Ретеги е дете на Бока Јуниорс, но игра на позајмица во дресот на Тигре каде блеска веќе втора сезона.

Ретеги важи за најталентираниот напаѓач во Аргентина и на 46 меча за Тигре постигна 37 гола, а од почетокот на новата сезона на 6 настапи постигна исто толку голови.

Ретеги има италијански корени и може да добие повик од Манчини, а скаутите на Милан и Интер го следат веќе подолго време.

„Росонерите“ веќе стапиле во контакт со неговиот агент и работат на трансферот, па сакаат да го донесат на лето на „Сан Сиро“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер се надева на „аргентинската врска“ и го сонува Меси!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како што се…