Дома Трансфер зона Миланско дерби за дефанзивец на Баерн

Миланско дерби за дефанзивец на Баерн

Милан и Интер се силно заинтересиран за десниот бек на Баерн Минхен и марокански репрезентативец, Нусер Мазрауи.

Мазрауи пред две години пристигна како големо засилување во Баерн од Ајакс, но не ги оправда во целост очекувањата.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Добива мала минутажа па и самиот е спремен да ја промени средината, а миланските гиганти сакаат да ја засилат десната бековска позиција.

Интер ова лето е спремен да го продаде Думфрис, па во Мазрауи гледа идеална замена, додека Милан бара алтернатив за Калабрија.

Двата клуба веќе стапиле во контакт со агентот и се спремни да понудат 15 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо подготвува „бомба“ во Фенербахче: Тргнува по ѕвездата на Барса!?

Mинатата сезона Фенербахче го освои второто место во турската Суперлига, па така летово по…