Дома Останати Мејдевер најави нова борба со Мекгрегор

Мејдевер најави нова борба со Мекгрегор

Флојд Мејведер, поранешниот непоразен светски шампион најави егзибициски меч против Конор Мекгрегор, ММА борец во текот на 2023 година.

Двајцата веќе се соочија во 2017 година и тогаш во боксерски меч Мејведер лесно го совлада Мекгрегор.

„Викендов ќе имам борба против Микуру Асакура. Во ноември е закажана егзибиција во Дубаи и очекувам потврда за меч со Конор Мекгрегор во 2023 година“, изјави Мејведер.

Останува да се види дали ќе се работи за професионален боксерски меч или за егзибиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Скандал во Ф1, може да му биде одземена титулата на Верстапен

Најбрзиот возач минатата сезона во Формула 1, Макс Верстапен би можел да остане без шампио…