Дома Фудбал „Меси не би се вклопил во мојот тим“

„Меси не би се вклопил во мојот тим“


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Лионел Меси понатаму игран а високо ниво и се уште е сон на секој тренер или барем на повеќето.

Без Меси Барса се мачеше на стартот од сезоната, но проблемите со повредата сега се зад него и навивачите на Каталонците можат да воздивнат.

Додека во Барселона едвај чекаа да се опорави и да се врати во тимот тренерот на шпанскиот прволигаш смета дека Меси не би се вклопил во неговата екипа.

„Тој не би се вклопил со нашите вредност и она што сме ние во Реал Сосиедад“, изјави Иманол Алугачи па објасни:

„Тој е неверојатен играч и прави фантастични работи…Но вредностите како понизност, скромност, нормалност – тие големи играчи ги немаат. Водењето на екипа со Меси би ми задавало повеќе главоболки, иако повеќе би победувал“, изјави Алгуачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ А што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу…