Дома Фудбал Останато Меси најави кога ќе се врати во Барселона

Меси најави кога ќе се врати во Барселона


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси веќе втора година го носи дресот на ПСЖ, откако со солзи се збогуваше со Барселона, каде што помина најголем дел од кариерата.

Во медиумите често се шпекулира дека Меси ќе се врати во каталонскиот гигант, но Аргентинецот во разговор со новинарите кажа дека не планира тоа да го направи додека е фудбалер.

„Ќе се вратам во Барселона, ама кога ќе ја завршам фудбалската кариера. Тоа е мојот дом и сакам да живеам таму кога ќе се пензионира“, кажа Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…