Дома Фудбал Останато Меси најави каде ќе ја заврши кариерата

Меси најави каде ќе ја заврши кариерата

Лионел Меси во изјавата за „ЕСПН“ најави дека Интер Мајами ќе биде неговиот последен клуб во кариерата.

„Цел живот играм фудбал и тешко ми е да го напуштам. Не сум подготвен за тоа. Дури и малку се плашам дека ќе дојде денот кога ќе треба да заминам. Да, ако ме прашате денеска каде ќе ја завршам кариерата, тоа речиси сигурно ќе биде Интер Мајами“, изјави 36-годишниот Меси.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Меси со ова ги разочара Аргентинците кои очекуваа Меси кариерата да ја заврши токму во Аргентина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…