Дома Фудбал Останато Меси демантира: Јас не го „блокирав“ Икарди!

Меси демантира: Јас не го „блокирав“ Икарди!

0
messi

Лионел Меси ги демантираше информациите кои се појавија во медиумите.

Одличниот напаѓач на Интер, Мауро Икарди еден период не добиваше повик во националниот тим на Аргентина, а многумина претпоставуваа дека проблемот е Лионел Меси.

Како што се пишуваше, наводно Меси не бил во добри односи со Мауро Икарди, се споменуваше дека тоа е така поради пријателството на Меси со Макси Лопез, а на сите добро познато е им е што Икарди му направи на Лопез.

Сепак Меси овие информации ги негираше.

„Се пишуваше дека јас не сум го сакал Икарди во националниот тим. Не сум јас тој кој одлучува. Никогаш не сум кажал такво нешто, сето тоа е лага“, изјави Меси.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

По цела деценија, во Шведска повеќе епитетот НАЈДОБАР не го носи Златан Ибрахимовиќ

Се прости од репрезентацијата, а се прости и од наградата која полна деценија љубоморно ја…