Дома Трансфер зона Меси го носи Модриќ во Мајами

Меси го носи Модриќ во Мајами

Лука Модриќ ова лето  остана во Реал Мадрид, но повеќе не е недопирлив во тимот на „кралевите“ и почнаа критики на негова адреса.

Поради тоа Хрватот би можел уште во јануари да ја промени средината, а силен интреес за него покажува Интер Мајами.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Клубот од МЛС лигата може да достави понуда веќе во јануари, кога ќе биде последна шанса за „кралскиот клуб“ да добие трансферна сума, бидејќи договорот на играчот истекува следното лето.

Меси лично го препорачал Модриќ и сака да го има во својот тим, па Интер Мајами веќе стапил во контакт со неговиот агент.

Интер Мајами ова лето донесе неколку ѕвезди во тимот како Меси, Бускетс и Алаба, па Модриќ може да биде следната голема ѕвезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Бојан Миовски и сезонава има одлични настапи во дресот на Абердин, а во изминатите неколку…