Дома Топ вести Менаџерот на СМС го шокира Лацио! Што ќе се случи до крајот на денот?

Менаџерот на СМС го шокира Лацио! Што ќе се случи до крајот на денот?

0

Последен ден, не престануваат гласините за евентуалниот трансфер на Сергеј Милинковиќ-Савиќ во Милан.

Сега се појавуваат приказни дека Лотито ќе ја прифати позајмицата од 40 милиони со право на откуп, а потоа ќе го земе Клаудио Маркизио кој денеска го раскина договорот со Јувентус. Но, тоа се шпекулации, Маркизио рече дека нема да игра за друг италијански клуб, а што се однесува на Сергеј е нерално, дека поради ФФП Милан ќе ја плати позајмицата толку, иако Елиот има пари.

Сепак, ќе почекаме уште 20 часа, но пренесуваат дека Матеја Кежман го шокира Лацио. Имено, се зборуваше дека Милинковиќ-Савиќ ќе биде награден со нов договор, и дека ќе стане со 3 милиони годишно најплатен играч во кариерата на Кладуио Лотито. Но, наводно менаџерот на српскиот играч бара помеѓу 5 и 6 милиони по година, што ги шокираше Римјаните.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Регионот во неверување: Ова е како сцена од мафијашки филм – детали од престрелката која ја потресе Србија!

Денес Србија беше потресена од шокантниот настан во кој животот го загуби претседателот на…