Дома Фудбал Останато Мело го брани Нејмар: Штета што не можам да играм против тоа расистичко го*но!

Мело го брани Нејмар: Штета што не можам да играм против тоа расистичко го*но!

Бразилецот Нејмар заработи директен црвен картон во неделното дерби помеѓу ПСЖ и Марсеј во Лига 1. Длабоко во судиското продолжение Нејмар го удри Алваро Гонзалес кој расистички го навредувал.

Главниот судија доби повик од ВАР собата да го види однесувањето на Нејмар. По прегледувањето на снимките Нејмар беше исклучен додека Гонзалес остана на теренот.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Двајцата фудбалери и после натпреварот преку социјалните мрежи се обвинуваа еден со друг, а на страна на Нејмар сега застана неговиот сонародник Фелипе Мело.

„Добро направено, навистина е штета што не можам да играм против тоа расистички го*но“, порача Мело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …