Дома Останати Мекгрегор одново објави крај: Би ви кажал дека завршив, но нема да ми верувате

Мекгрегор одново објави крај: Би ви кажал дека завршив, но нема да ми верувате

0

Ирска ММА ѕвезда Конор Мекгрегор повторно предизвика лавина реакција на друштвените мрежи.

Мекгрегор одлучи повторно да се пензионира, а неговата објава на друштвените мрежи беше прилично интересна.

„Би ви кажал дека завршив, но нема да ми верувате“.

Претходно Мекгрегор два пати објавуваше дека си заминува од ММА светот.

Меѓутоа секогаш се враќаше. Неодамна истакнуваше дека сака да се врати на врвот, а ќе видиме што стои зад сето ова.

Последната борба Конор ја имаше во октомври минатата година кога беше поразен од Кабиб Нурмагомедов.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Стипе Миочиќ го нокаутираше Кормиер и го врати појасот! (ВИДЕО)

Стипе Миочиќ е нов УФЦ шампион во тешка категорија. Миочиќ го победи Даниел Кормиер со нок…