Дома Трансфер зона Мегваер продолжува во Серија А?

Мегваер продолжува во Серија А?


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Капитенот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер добил понуда од неколку клубови да ја продолжи кариерата во италијанската Серија А, пренесува „Дејли Мирор“:

Мегваер подолго време е незадоволен од улогата во екипата, но е свесен дека не се вклопува во концептот на играта на Тен Хаг. Британските медиуми пренесуваат дека Милан, Јувентус, Интер и Рома се заинтересирани за англискиот репрезентативец.

Според најавите Мегваер би можел да се пресели на едногодишна позајмица.

Во Манчестер Јунајтед Мегваер пристигна во 2019 година од Лестер, а претходно играше за Виган, Хал и Шефилд. Сезонава настапи на 31 натпревар за „црвените ѓаволи“ во сите натпреварувања, но во главно влегуваше од клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…