Дома Фудбал Англија Мегваер: Важен сум за Манчестер Јунајтед, како на теренот, така и надвор од него

Мегваер: Важен сум за Манчестер Јунајтед, како на теренот, така и надвор од него


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Maнчестер Јунајтед вчера го елиминираше Реал Сосиедад со вкупни 5:1 и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на Европа.

На вчерашниот реванш стартер за Јунајтед беше Хари Мегваер кој често добива критики од јавноста.

Сепак, тој се уште е капитен на Јунајтед и смета дека е важен стандарден репрезентативец.

„Јас сум многу важен за Манчестер Јунајтед, имам важна улога во клубот, како на теренот така и надвор од него. Секој ден се обидувам да го водам Манчестер Јунајтед до успех, без разлика дали играм или не“, истакна англискиот дефанзивец.

Ждребот за четвртфиналето во Лигата на Европа е денеска од од 13:00 часот, веднаш по извлекувањето на паровите за Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сон: Се чувствувам одговорен за отказот на Конте

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…