Дома Останати Кошарка НБА МВП-наградата на Ол-стар мечот ќе се вика Коби Брајант

МВП-наградата на Ол-стар мечот ќе се вика Коби Брајант

Првиот човек на НБА лигата, Адам Силвер потврди дека наградата за најкорисниот играч на Ол стар натпреварот ќе го носи името по Коби Брајант.

Така о НБА му оддадоа уште една почит на прерано починатиот Коби Брајант кој го загуби животот во хеликоптерска несреќа на 26. јануари.

Претходно беше донесена одлука на вечерашните натпревари играчите да настапат со броевите 24 и 2 кои беа зашитен знак на Коби Брајант и неговата ќерка Џана која исто така го загуби животот во хеликоптерската несреќа.

„Никој не е симбол на Ол стар како што е Коби Брајант“, изјави Силвер

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Еден од најпознатите светски маратонци уапсен поради кршење на полицискиот час!

Поранешниот светски рекордер и најпознатиот промотор на Скопскиот маратон, Вилсон Кипсанг …