Дома Трансфер зона Мбапе: Потпишав за голем клуб, нормално е да сум среќен

Мбапе: Потпишав за голем клуб, нормално е да сум среќен

mbappe

Во текот на последниот ден од преодниот рок Килијан Мбапе и официјално стана втор најскап фудбалер во историјата и се пресели во редовите на ПСЖ.

Мбапе кој во ПСЖ пристигнува како позајмен фудбалер со право на откуп изјави дека искчучително задоволен и среќен од овој трансфер.

„Потпишав за голем клуб како ПСЖ и нормално е да сум среќен, тука ќе играм заедно со фудбалери кои освоиле се во својата кариера, ова е еден од најголемите предизвици во мојата кариера. Се надевам дека моите нови соиграчи ќе ми помогнат да ја подигнам мојата игра на повисоко ниво“, изјави Мбапе.

Да потсетиме, Мбапе пристигнува во ПСЖ за сума од 145 милиони евра и дополнителни 35 како бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…