Дома Топ вести Мбапе го сака Бернардо Силва во ПСЖ

Мбапе го сака Бернардо Силва во ПСЖ


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Килијан Мбапе побарал од раководството да се обиде да го донесе играчот на Манчестер Сити, Берардо Силва.

Португалецот и минатото лето беше блиску до заминување од Манчестер Сити, но Барселона не можеше да ја плати сумата која ја бараа „граѓаните“.

Бернардо Силва е спремен на лето да ја промени средината, а ПСЖ сака да го „украде“ пред носот на Барселона, која покажува силен интерес за неговиот потпис.

ПСЖ на лето ќе направи се за да го донесе во Париз, а самиот Португалец е отворен за таков трансфер.

„Светците“ нема да имаат проблем да ја платат сумата од 80 милиони фунти, колку што бара Манчестер Сити за неговата слобода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…