Дома Останати Мајсторот од Лестер: Марк Селби стигна до третиот максимален брејк во кариерата (ВИДЕО)

Мајсторот од Лестер: Марк Селби стигна до третиот максимален брејк во кариерата (ВИДЕО)

0
selby

Maрк Селби трет пат во својот живот направи максимален брејк.

На турнирот „Champion of Champions“ против Нил Робертсон направи максимални 147 поени за водство од 1:0.

Мајсторот од Лестер ги воодушеви сите присутни со тој брејк кој траеше малку повеќе од десет минути.

Интересно е што ова е првиот максимален брејк забележан на овој турнир.


Следете го Sportski.mk и на


„Champion of Champions“ е професионален, нерангиран турнир во снукер на кои играат 16-те најдобри играчи поделени во четири групи. Првиот турнир е одигран во 1978 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Среќа „левел милион“ – снукер удар кој успева еднаш на сто години (видео)

На дуелот меѓу Лианг Венбо и Жао Џинтонг, на отворениот снукер шампионат на Кина, се случи…