Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Мајсторија на Трипиер од слободен удар уште во петтата минута (видео)

Мајсторија на Трипиер од слободен удар уште во петтата минута (видео)

0

Англија стигнува до предност во второто полуфинале и тоа после само пет минути игра. Стрелец на погодокот Трипиер и тоа со мајсторски удар од слободен удар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…