Дома Фудбал Германија Мајсторија на Ројс во последниот домашен натпревар за Борусија 🎥

Мајсторија на Ројс во последниот домашен натпревар за Борусија 🎥

Ветеранот Марко Ројс денес го игра последниот натпревар пред домашната публика на Борусија Дортмунд, а во средбата против Дармштад постигна прекрасен погодок.

Се играше 38. минута кога Ројс на мајсторски начин од слободен удар донесе водство од 2:0.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Пред Ројс сега е финалето во Лигата на шампионите на 1. јуни во кое ќе се обиде и со трофеј од најелитното европско натпреварување да се прости од клубот каде што ја помина најголем дел од својата кариера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…