Дома Фудбал Репрезентации Мајсторија на Пулишиќ од слободен удар, Бразил не победи против САД 🎥

Мајсторија на Пулишиќ од слободен удар, Бразил не победи против САД 🎥

Изминатата вечер САД и Бразил одиграа пријателски натпревар кој заврши без победник 1:1, а стрелци на головите беа Родриго и Пулишиќ.

Двата гола беа постигнати во првиот дел. Прво фудбалерот на Реал Мадрид, Родриго донесе водство за Бразил, а девет минути подоцна Пулишиќ со мајсторија од слободен удар го совлада Алисон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Крај на една ера: Данска остана без селектор

Каспер Хјулманд повеќе не е селектор на данската фудбалска репрезентација, откако поднесе …