Дома Фудбал Италија Матераци јавно го изрази гневот против Јувентус📷

Матераци јавно го изрази гневот против Јувентус📷


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Легендата на Интер, Марко Матераци го изрази својот гнев поради недосудената игра со рака на Рабио за време на синоќешното дерби против Јувентус.

„Старата дама“ победи со 0:1 со голот на Костиќ, но според „нероаѕурите“ голот не требало да биде признаен.

Имено, ВАР прегледуваше евентуална игра со рака од Рабио непосредо пред голот, но беше одлучено дека играта била регуларна.

Сите во таборот на Интер беа незадоволни од таквата одлука, а Матераци јавно го искажа гневот на социјалните мрежи.

„И после ова се прашуваат зошто! Покриен ти беше погледот?“, праша Матераци и објави слика од ситуацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…