Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Маската на Мбапе е спремна📷

Маската на Мбапе е спремна📷

Килијан Мбапе на натпреварот против Австрија доживеа тешка повреда во која заработи скршеница на носот.

Навивачите на Франција беа загрижени за неговата состојба, но за нивна среќа Мбапе ќе го продолжи шампионатот, меѓутоа ќе мора да игра со маска.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Мбапе се шегуваше со тоа како треба да изгледа неговата маска, па светот беше во исчекување.

Маската е спремна, Французинот веќе тренираше со неа, па утре на натпреварот со Холандија ќе се појави со маската.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…