Дома Трансфер зона Марсијал се сели во Саудиска Арабија

Марсијал се сели во Саудиска Арабија

Манчестер Јунајтед во јануари ќе му ја отвори излезната врата на Антони Марсијал, пренесуваат медиумите на Островот.

Французинот минатото лето се врати на „Олд Трафорд“ после позајмицата во Севиља, но не добива голема минутажа кај Тен Хаг.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Црвените ѓаволи“ се спремни да го продадат во јануари бидејќи не сакаат да го загубат без обештетување на крајот на сезоната.

Французинот исто така е спремен да ја промени средината, а најконкретен интерес за него покажуваат клубовите од Саудиска Арабија.

Ал Етифак веќе испратил понуда, па сега се чека одговор од самиот Марсијал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…