Дома Трансфер зона Марсијал барал голема плата, Јувентус се откажал?

Марсијал барал голема плата, Јувентус се откажал?

Ентони Марсијал сака да замине од Манчестер Јунајтед, но според последните информации од Островот неговите големи барања се проблем за заинтересираните клубови.

Французинот не е задоволен од својот статус во Јунајтед и сака да замине уште овој месец. Сепак, проблемот е шпто Марсијал во Манчестер Јунајтед има голема плата и таа сака да ја пренесе во новиот клуб.

Во јавноста се појавија и информации дека е во завршни преговори со Јувентус, меѓутоа сега се пишува дека Италијанците се откажале откако ги слушнале неговите барања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…